Srpska Trobojka

SRPSKI PATRIOTSKI SAJT

PortalPortal  PrijemPrijem  KalendarKalendar  GalerijaGalerija  Često Postavljana PitanjaČesto Postavljana Pitanja  TražiTraži  Registruj seRegistruj se  PristupiPristupi  

Delite | 

Stigli zlatni dečaci

Ići dole 
AutorPoruka
mali_draza
Admin

Broj poruka : 249
Godina : 35
Omiljeni Vojvoda : Dobrosav Jevdjevic
Datum upisa : 29.07.2008

PočaljiNaslov: Stigli zlatni dečaci   Uto Avg 12, 2008 5:50 pm

Mladi košarkaši Srbije vratili se iz Letonije posle osvajanja nove titule evropskog prvaka
Prvaci Evrope u košarci za igrače do 20 godina, reprezentacija Srbije, stigla je juče iz Rige u Beograd. Kada su zlatni dečaci izašli u hol aerodroma “Nikola Tesla”, začuo se veliki aplauz brojne rodbine i prijatelja. Svakako među najponosnijima bio je Stevan Koprivica, čiji je mlađi sin Nikola, kao kapiten, nosio pehar.

- Ovo je veliki uspeh jer smo otišli bez kapitena Stefana Markovića, našeg prvog plejmejkera, i mnogi su mislili da njihov izostanak nećemo uspeti da nadoknadimo. Ali jesmo. Imali smo sjajnu atmosferu i timski duh - rekao je Nikola Koprivica, koji je upravo umesto svog dobrog prijatelja podigao trofej na pobedničkom postolju u Letoniji.

Stefan Marković, koji je prošle godine sa ovom ekipom bio svetski prvak u Novom Sadu, celo leto proveo je sa seniorskom reprezentacijom, ali kaže da je je verovao u svoje drugove.

Najkorisniji košarkaš šampionata Miroslav Raduljica je, naravno, opravdao očekivanja kada je u pitanju njegova igra, ali i srbovanje. Momak koji je poznat po tome što na patikama nosi četiri ćirilična “es”, ovoga puta je simbol srpstva ispisao na spoljnoj strani leve šake, a malo iznad toga crnim markerom je napisao i “Srbija”. Raduljica je, opet u svom stilu, pun samopouzdanja dao izjavu koja je naišla na oduševljenje ostatka mladog tima.

- Ako neko nije bilo jasno nešto u vezi sa ovom generacijom, mislim da smo u poslednje dve godine pokazali ko smo i da zaslužujemo poverenje i na nas treba računati narednih godina - rekao je Miroslav Raduljica, koji je u finalu protiv Litvanaca imao dabl-dabl učinak (14 poena i 13 skokova).

Seniorska reprezentacija Srbije sletela je iz Turske oko 45 minuta pre juniora, pa je selektor Dušan Ivković ostao da se pozdravi s mladim košarkašima i sa svakim se ponaosob rukovao. Nakon oficijelne konferencije posvećene prvacima Evrope, Ivković je zamolio da sva pažnja bude usmerena na osvajače zlatne medalje.

- Malo sam se nelagodno osećao jer je moj dogovor sa Klipom bio da uzmem Markovića. Tako smo s jedne strane oslabili tim, a s druge im oduzeli ulogu velikog favorita. Mene je obradovalo što sam kod njih video timski duh i oni će uskoro biti kandidati za seniorski tim, ali i sada su već budno praćeni - rekao je Duda Ivković.

DUDA DOŠAO PO MARJANOVIĆA

Selektor reprezentacije Srbije Dušan Ivković nakratko je popričao sa svojim kolegom Slobodanom Klipom, lično mu čestitao na uspehu, a potom im se pridružio i Boban Marjanović, koji će od danas početi da trenira sa A timom.
- Jesi li spreman? Jesi li zdrav, to mi je najvažnije - bilo je prvo što je Ivković pitao mladog centra Hemofarma, koji se samo osmehivao i potvrdno klimao glavom.
Iako je proteklih mesec dana proveo sa juniorskom reprezentacijom Marjanović je rekao da će se truditi da svaki trening sa seniorima odradi s maksimalnim zalaganjem.
Nazad na vrh Ići dole
Apis
Добровољац
Добровољац

Muški
Broj poruka : 44
Godina : 35
Omiljeni Vojvoda : Omiljen Vojvoda
Datum upisa : 25.07.2008

PočaljiNaslov: Re: Stigli zlatni dečaci   Sre Avg 13, 2008 1:16 am

svaka cast momci su igrali srcem!
Nazad na vrh Ići dole
zivojin misic
Почетник
Почетник

Muški
Broj poruka : 13
Godina : 37
Omiljeni Vojvoda : Omiljen Vojvoda
Datum upisa : 10.10.2008

PočaljiNaslov: Re: Stigli zlatni dečaci   Ned Okt 12, 2008 1:58 pm

Mogu samo da pozdravim ove mlade momke i mislim da je veliki put otvoren pred njima i ako se budu drzali kao od sada, eto nam ih novi prvaci sveta
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: Stigli zlatni dečaci   

Nazad na vrh Ići dole

Stigli zlatni dečaci
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Srpska Trobojka :: Košarka-
Skoči na: